Uzdatnianie wody basenowej

Woda w basenie jest narażona na nieustanny rozwój glonów i bakterii. Aby temu zapobiec należy regularnie stosować środki chemiczne do uzdatniania wody basenowej . Podstawowym środkiem do dezynfekcji wody jest chlor , który można dozować ręcznie lub za pomocą automatycznego dozownika . Alternatywą dla dozowania chlorowego może być stosowanie np. aktywnego tlenu , zwłaszcza dla osób z nadwrażliwością na chlor .

Do dezynfekcji wody służą również lampy uV , które działają bakteriobójczo , ale musza być dodatkowo wspierane środkami chemicznymi , natomiast redukują nawet do 80 % ilość dozowanego chloru.

Woda w basenie powinna mieć wartość pH pomiędzy 7,0-7,6 . Do regulacji pH używa się preparatów: pH minus lub pH plus, dozowanych ręcznie lub automatycznie.  

Dodatkową opcją jest mozliość zamontowania stacji ciągłego dozowania flokulanta.
Kontakt z nami

 

 

Jeśli chcesz poznać cenę swojego wymarzonego basenu pływackiego lub minibasenu z hydromasażem typu SPA wybierz i wypełnij kwestionariusz oraz wyślij go do nas.

 WYPEŁNIJ FORMULARZ WYCENY BASENU - KLIKNIJ

Na podstawie art. 32 ust 4 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych, zwane dalej RODO Państwa dane przetwarzane są tylko do celów kontaktowych i nie będą udostępniane innym podmiotom niż upoważnionym na podstawie przepisów prawa. Dane będą przetwarzane tylko i wyłącznie do momentu zrealizowania celu, dla którego zostały zebrane. Administratorem podanych przez Panią/Pana danych osobowych za pomocą formularza kontaktowego jest Firma "Masterpool" z siedzibą w Łazy-Ciągowice, ul. Kopalniana 10, 42-450 Łazy-Ciągowice. Wybierając drogę kontaktu z nami za pomocą formularza kontaktowego, jednocześnie wyraża Pani/Pan zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych takich jak: imię, nazwisko, nazwa firmy, adres mailowy i telefon. Ma Pan/Pani prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania. Jeśli ktoś naruszy bezpieczeństwo Pana/Pani danych osobowych, przysługuje Panu/Pani prawo złożenia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.

Wyślij